Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

15 липня Верховна рада прийняла постанову про проведення місцевих виборів на 25 жовтня ц.р. В цій постанові про вибори старост нічого не сказано, хоча у частині 2 статті 194 Виборчого кодексу сказано, що (цитую) "Чергові місцеві вибори проводяться одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень рад, голів, старост села, селища, обраних на попередніх чергових місцевих виборах." Як цю постанову потрібно розуміти відносно виборів старост? Роз'ясніть будь ласка.

Оскільки Верховна Рада України у своїй постанові про призначення чергових місцевих виборів на неділю 25 жовтня 2020 року не вказала про вибори старост сіл, селищ, можна зробити висновок, що вибори старост сіл, селищ в неділю 25 жовтня ц.р. не проводитимуться.

 • Цікаво, а коли ж тоді вони проводитимуться?

  • Адміністратор 17.07.2020 - 12:45

   На мою думку, вибори старост сіл, селищ, а можливо ще й старост міст, які не є адміністративним центром громади, але увійдуть до складу реорганізованих громад, скоріш за все будуть призначатися радами громад після їх обрання на цьогорічних місцевих виборах 25 жовтня. Для більш точної аргументації відповіді на це запитання потрібно дочекаємося принаймні набуття чинності змін до Виборчого кодексу, які були ухваленні Верховною радою 17 липня ц.р. в рамках законопроекту №3485.

   Нагадаю, із 289 наявних статей у Виборчому кодексі, 200 статей зазнали змін.

 • Питання - чи взагалі вибори старост будуть? Фейскові пости стверджують, що старост будуть призначати за пропозицією голови та затверджувати рішенням ради. Але я підтвердження цього не знайшла в жодній постанові (ні в 3809, ні в 3650).

  • Адміністратор 19.07.2020 - 23:38

   Виборність старост залишається. Профільний комітет Верховної ради мав намір замінити її призначенням старост, яке мали здійснювати ради громад. Але як не дивно, профільний комітет в останній момент змінив свою позицію і правка №1389 народного депутата Романа Лозинського щодо залишення у територіальних громад права обирати собі старост була підтримана 16 липня ц.р. під час голосування змін до Виборчого кодексу 274 голосами (особисто дивився пряму трансляцію пленарного засідання Верховної ради того дня).
   Проте, щоб можна було говорити про вибори старост мовою закону, давайте спочатку дочекаємося набуття чинності змін до Виборчого кодексу та їх офіційного оприлюднення.

 • Дякую) Повернулася надія на те, що нас все ж таки будуть обирати. Бо призначення старост - це ж, можна так сказати, частковий крах реформи децентралізації : і по відношенню до тих територій, що зробили її, і з погляду на майбутнє цих територій. А враховуючи партизацію виборів - взагалі . Може так статися, що в громадах більше 10 тис. населення, від маленьких сіл взагалі не буде своїх депутатів в раді. Та ще й призначений (а значить - підпорядкований) староста! Хто буде представляти та відстоювати інтереси тієї чи іншої території, що увійшла до ОТГ? Таким чином маленькі села поступово "вимруть", бо їхні інтереси нікому буде відстоювати... І, якщо можна, підкажіть, будь-ласка, де можна прочитати правку №1389 народного депутата Романа Лозинського щодо залишення у територіальних громад права обирати собі старост?

  • Адміністратор 20.07.2020 - 10:40

   За цим посиланням можна ознайомитися із стенограмою пленарного засідання Верховної Ради України 16 липня ц.р.
   https://www.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/7499.html
   Як завантажиться сторінка, за допомогою функції "знайти" уведіть у відповідне вікно слово "старост" або прогорніть стенограму до часу виступу народного депутата Романа Лозинського (14:46:14 - 14:48:51).

 • Доброго дня! З сьогоднішнього онлайн-марафону від Мережі захисту національних інтересів «А Н Т С» "Україна напередодні місцевих виборів" стало зрозумілим те, що виборів старост взагалі не буде( Їх будуть призначати... Питанння : обрані старости матимуть можливість доробити свій срок повноважень у 5 років? Чи всіх старост одночасно будуть призначати на першій сесії новообраної ради за пропозицією голови? Заздалегідь вдячна за відповідь)

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.