Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

А чи може рада залишити Положення про старосту таким, яким воно є і не перезатверджувати його? 

Після того, як проголосований 15.04.2021 р. законопроект №4535 набуде чинності, не важко буде помітити, що стаття 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зазнала змістовних змін, а статтю 79-1 цього ж Закону виключено. Це означає, що кожна рада громади зобов'язана буде або затвердити нове Положення про старосту (передусім громади, що були утворені не за процедурою добровільного об'єднання), або привести свої Положення про старосту до вимог чинного законодавства. В останньому випадку це може бути зроблено шляхом внесення змін і доповнень до чинного положення або ухвалення нової редакції Положення про старосту. У який спосіб це краще буде зробити, вирішуватиме кожна рада громади самостійно, що, власне, і відповідатиме одному із принципів місцевого самоврядування, визначених статтею 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

  • А чи обов'язково у зміненому Положенні про старосту має бути написано, що старости тепер зобов'язані будуть проходити атестацію?

    • Адміністратор 08.05.2021 - 11:38

      Так, має бути зазначено. Адже посаду старости виключено з переліку осіб, які не підлягають атестації (частина друга статті 17 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування").

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.