Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

А чи обов'язково рада має спочатку визначити старостинські округи і лише після цього призначати старост? 

Якщо радою не будуть визначені старостинські округи, то нікуди й буде призначати тоді старост. Рада громади має спочатку утворити старостинські округи (визначення старостинського округу незабаром буде змінено), а вже потім затверджувати старост, кандидатури яких внесе голова громади.

 • А якщо в нашій громаді свого часу вже були утворені радою старостинські округи, то чи потрібно буде після виборів раді знову їх утворювати?

  • Адміністратор 13.10.2020 - 15:48

   Рада громади після проведення місцевих виборів може переформатувати раніше утворені попереднім складом ради старостинські округи, а може й залишити без змін. Варто не забувати, що утворення старостинських округів належить до самоврядних повноважень сільських, селищних, міських рад.

 • Дякую за швидку відповідь. З Вашого дозволу ще одне запитання: що обов'язково має бути написано в рішенні ради про утворення старостинських округів?

  • Адміністратор 13.10.2020 - 16:17

   Що стосується структури та змісту рішення ради громади про утворення старостинських округів, то чинне законодавство тут не висуває якихось спеціальних вимог. Як правило, рішення про утворення старостинських округів традиційно складається із вступної, описово-мотивувальної та резолютивної частин. Не вдаючись в усі подробиці перших двох частин рішення, зазначу лише про те, що зазвичай вказується в резолютивній частині рішення ради громади про утворення старостинських округів, а саме:

   - найменування старостинських округів та їх центрів;

   - перелік населених пунктів, що входять до складу кожного старостинського округу;

   - адреси офісів старост чи адміністративних будівель, де знаходяться робочі місця старост;

   - прізвища, імена та по батькові старост та найменування старостинських округів, на які поширюватимуться повноваження кожного старости.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.