Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

А на період лікарняного (перед декретною відпусткою) хто може виконувати обов'язки старости? І чи можна призначити людину по договору на виконання обов'язків старости, яка на лікарняному, а потім буде у відпустці по догляду за дитиною, чи матиме така особа право користуватися печаткою старости, здійснювати нотаріальні дії? 

Призначати іншу особу на виконання обов'язків старости по договору в описаній ситуації забороняє частина п'ята статті 10 ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування". Зокрема, у ній сказано: "На час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом).".  Забороняє це робити, бо посада старости належить до виборних.

Що стосується виконання обов'язків старости упродовж часу перебування його на лікарняному, то це питання мало би бути унормовано в Положенні про старосту. Якщо таке питання залишилося не унормованим, то його мав би вирішити виконавчий комітет на одному із своїх засідань, як колегіальний орган місцевого самоврядування.

Інша ситуація, коли староста йтиме у відпустку по догляду за дитиною. Незважаючи на ту обставину, що нова редакція статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" не містить прямої відповіді на таке питання, вихід з описаної ситуації, на мою думку, може бути знайдено. Пропоную розглянути такий варіант.

Не вдаючись в усі подробиці трудового законодавства стосовно старости, якій оформлятиметься декретна відпустка, після її оформлення, зокрема, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, сільський голова може внести в раду кандидатуру для затвердження її радою як тимчасово виконуючою обов'язки старости. Втім, тут є один нюанс, який необхідно буде відобразити у формулюванні відповідного рішення ради. Його сутність полягає у тому, що особа затверджуватиметься тимчасово виконуючою обов'язки старости виключно на час перебування раніше затвердженої особи на посаді старости на строк її перебування у відпусті по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в межах строку повноважень сільської ради 7 скликання. Поруч з цим, нова редакція статті 54-1 Староста, передбачає погодження кандидатури на посаду старости із жителями відповідного старостинського округу. Не зважаючи, що особа призначатиметься тимчасово виконуючою обов'язки старости, її кандидатуру все ж таки доведеться погодити із жителями відповідного старостинського округу за визначеною процедурою.

Після затвердження радою особа як тимчасово виконуюча обов'язки старости користуватиметься усім обсягом повноважень старости, включаючи використання печатки. Щодо вчинення нотаріальних дій, то така особа має пройти відповідне юстування, навчання, після чого отримає доступ до відповідних реєстрів, і аж тоді зможе вчиняти нотаріальні дії, перелік яких визначено статтею 37 ЗУ "Про нотаріат".


Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.