Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи є календарний план реалізації Закону відносно утворення старостинських округів? 

Пунктом 2 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 1638-ІХ, від 14.07.2021 р. передбачено, (цитую):

"2. Сільським, селищним, міським радам у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити відповідно до статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" утворення старостинських округів.".

Нагадаю, Закон № 1638-ІХ від 14.07.2021 р. набув чинності 01.08.2021 р.

 • Стаття 54-1: "4. Старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів.,," Проживає чи зареєстровано?

  • Адміністратор 13.08.2021 - 13:09

   Ідеальним варіантом було б тлумачення процитованої Вами норми Конституційним Судом України. Втім, на це розраховувати навряд чи доведеться, а тому для застосування припису частини 4 статті 54-1 потрібно буде з'ясувати, що потрібно розуміти під словом "проживає"?
   У кожній громаді ведеться облік зареєстрованих осіб за відповідним місцем реєстрації, що дозволяє мати відповідну статистику на перше число того чи іншого місяця. Якщо на території населених пунктів й проживають незареєстровані особи, то вони й не враховуються в офіційній статистиці. На мою думку, це означає, що до уваги має братися саме кількість жителів, які офіційно проживають на території відповідного населеного пункту, факт чого засвідчується відповідною реєстрацією місця проживання.

 • Які наслідки можуть бути, якщо три місяці пройде, а рада громади так і не утворить старостинські округи?

  • Адміністратор 16.08.2021 - 15:59

   Що стосується можливих наслідків, то з юридичної точки зору - жодних. Втім, в політично-рейтинговій площині можуть мати місце. Тут все залежатиме від того, хто загальмував створення старостинських округів: голова громади із своєю командою, депутати ради в цілому чи конкретні депутатські фракції.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.