Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи є якісь обмеження по кількості старостинських округів, які можуть бути створені в одній громаді? 

Окрім мінімальної кількості жителів в одному старостинському окрузі (не менше 500), чинне законодавство не містить якихось інших обмежень щодо старостинських округів, Не містить чинне законодавство обмежень й щодо їх кількості, які може бути утворено в одній територіальній громаді.

Скільки вийде старостинських округів у громаді, це вже буде результатом моделювання, в процесі якого окрім мінімальної кількості жителів в одному старостинському окрузі (не менше 500), мають враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток таких старостинських округів та відповідної територіальної громади (частина 4 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні".

 • А чи може бути так, що в одній громаді одні старостинські округи по кількості жителів будуть більшими за інші у два чи навіть більше разів?

  • Адміністратор 26.09.2021 - 15:04

   Може, оскільки територіальною основою для утворення старостинських округів можуть бути як сільські населені пункти (села, селища), так і міські (селища міського типу та міста, що не є адміністративними центрами громад). Як засвідчив раніше проведений аналіз, кількість жителів у деяких містах, що не є адміністративними центрами громад може сягати навіть більше 20 тисяч жителів.

 • До сільської (А) територіальної громади входили населені пункти (Б, В, Г), відмінні від назви її центру (А). Назва сільської ради була похідна від назви села А. При формуванні старостинських округів у рішенні місцевої ради у переліку сіл , що входять до складу відповідного старостинського округу всі села повинні зазначатися, чи лише села, в яких знаходилася сільради, визначені відповідними розпорядженнями КМУ 12.06.2020?

  • Адміністратор 04.10.2021 - 15:54

   У частині 4 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" сказано, що (цитую) "Старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів. При утворенні старостинських округів враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток таких старостинських округів та відповідної територіальної громади." Як ми бачимо, закон не місить тут жодних відсилочних норм до актів Кабінету Міністрів України. На моє переконання, це означає, що у рішенні ради громади про утворення старостинських округів мають зазначатися у переліку сіл, що входять до складу кожного старостинського округу всі села, безвідносно того, були вони колись центрами сільрад чи ні.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.