Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи має право голова громади запропонувати на посаду старости свою двоюрідну сестру? 

Двоюрідну сестру Закон України "Про запобігання корупції" (далі - Закон №1700-VII) відносить до близьких осіб (абзац четвертий частини 1 статті 1). Абзаци перший та другий частини 1 статті 27 Обмеження спільної роботи близьких осіб визначили, що:

- сільський, селищний, міський голова не може мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам;

- особи, які претендують на зайняття посад, зазначених у пункті 1 частини першої статті 3 Закону №1700-VII, зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

Поруч з цим, інший припис цієї ж статті (абзац третій) містить деякі винятки. Зокрема, він передбачає, що положення абзаців першого та другого цієї частини не поширюються на:

народних засідателів і присяжних;

близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв’язку з набуттям одним з них статусу виборної особи;

осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах.

Таким чином, якщо центром громади є сільський чи гірський населений пункт, то відповідний голова може внести кандидатуру на посаду старости, яка є його двоюрідною сестрою. Хоча така обставина не суперечиме чинному антикорупційному законодавству, втім, вона має знайти одобрення з-поміж більшості депутатів ради. Якщо цього не станеться і таку кандидатуру не буде затверджено, тоді голова буде змушений вносити нову кандидатуру.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.