Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи має право секретар селищної ради вчиняти нотаріальні дії депутатам тієї ж селищної ради ? 

Обмеження щодо права вчинення нотаріальних дій визначає стаття 9 ЗУ "Про нотаріат".

Зокрема, у ній сказано, що "Нотаріус та посадова особа органу місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії, не вправі вчиняти нотаріальні дії на своє ім’я і від свого імені, на ім’я і від імені свого чоловіка чи своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер), а також на ім’я і від імені працівників даної нотаріальної контори, працівників, що перебувають у трудових відносинах з приватним нотаріусом, або працівників даного виконавчого комітету. Посадові особи органу місцевого самоврядування не вправі вчиняти нотаріальні дії також на ім’я і від імені даного виконавчого комітету. У зазначених випадках нотаріальні дії вчиняються в будь-якій іншій державній нотаріальній конторі, у приватного нотаріуса чи у виконавчому комітеті іншого органу місцевого самоврядування. Посадові особи, перелічені у статті 40 цього Закону, не вправі посвідчувати заповіти та довіреності на своє ім’я і від свого імені, на ім’я і від імені свого чоловіка або своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер). Нотаріальні і прирівняні до них дії, вчинені з порушенням встановлених цією статтею правил, є недійсними".

Враховуючи, що депутати селищної ради не є і можуть бути членами виконавчого комітету за законом, а також не можуть вважатися його працівниками, то секретар селищної ради має право вчиняти нотаріальні дії від імені депутатів селищної ради як громадян-фізичних осіб з урахуванням обмежень, встановлених статтею 9 ЗУ "Про нотаріат" в частині членів своєї сім'ї та близьких родичів.

  • В ЗУ "Про нотаріат" сказано, що посадова особа органу місцевого самоврядування, яка вчиняє нотаріальні дії, не вправі вчиняти нотаріальні дії на своє ім’я і від свого імені, на ім’я і від імені свого чоловіка чи своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер), а також на ім’я і від імені працівників даного виконавчого комітету. Підскажіть будь ласка, а родичам, чоловіку чі дружині працівників виконавчого комітету посадова особа вправі вчиняти нотаріальні дії?

    • Адміністратор 22.02.2021 - 10:10

      Ні, не може. Про це зазначено у процитованій Вами нормі із ЗУ "Про нотаріат".

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.