Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи має право староста скласти та посвідчити заповіт людині, яка тимчасово проживає на території старостинського округу (зокрема, з весни до осені), коли ця людина зареєстрована в місті і проживає там в осінньо-зимовий час.? На території села у своїй власності має будинок, який отримала по спадщині. 

Відповідно до Закону України "Про нотаріат" у сільських населених пунктах нотаріальні дії, передбачені статтею 37 цього Закону, вчиняються уповноваженими на це посадовими особами органів місцевого самоврядування (стаття 1).

Посвідчення заповіту старостою має здійснюватися згідно із Розділом ІІІ. Правила вчинення окремих нотаріальних дій, визначених Порядком вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування (затверджене Наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2011 р.  № 3306/5).

Що стосується посвідчення заповіту в описаній ситуації, то староста має на це законне право,  оскільки посвідчення заповіту може провадитися безвідносно місця проживання чи реєстрації особи, яка звернулася до нотаріуса чи посадової особи місцевого самоврядування, уповноваженої на вчинення нотаріальних дій..

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.