Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може бути повернуто виборність старост після проведення місцевих виборів? Якщо так, то за яких умов? 

Для того, щоб повернути виборність старост, чинна модель невиборних старост спочатку має довести свою неспроможність функціонування на практиці. А тому робити зараз якісь висновки буде дещо зарано. А ось коли практика скаже своє слово не на користь затверджених радами старост, тоді можна буде порушувати питання про відновлення історичної справедливості та повернення виборності старост жителями сіл, селищ.

 • Якщо я правильно зрозумів, то у найближчі п'ять років виборність старост не буде повернута.

  • Адміністратор 04.09.2020 - 10:53

   Мабуть, що так.

 • А що на вашу думку могло б такого статися, щоб виборність старост була повернута раніше аніж через п'ять років?

  • Адміністратор 04.09.2020 - 14:22

   Це мали би бути якісь масштабні події чи обставини, які дуже сильно дискредитують старостат в Україні, а повернення виборності старост було б єдиним можливим способом вирішення проблеми. Що це могло би бути конкретно, то сьогодні це навіть якось важко собі уявити. Втім, якщо хтось уявляє, прошу поділитися.

 • Якщо появляться якісь масштабні події чи обставини, які сильно дискредитують старост в Україні, то дивлячись на події, які відбуваються в країні, швидше посаду старости взагалі приберуть, а ніж повернуть виборність. Щоб цього не сталося, старостам потрібно обєднюватися, говорити голосно про ВСЕ, публічно обговорювати проблеми, налагоджувати тісні звязки старост між ОТГ, областями, створювати обєднання старост у областях, шукати вихід з ситуації, яка склалася і ні в якому разі не стояти на місці, рухатися, відстоювати свою точку зору, інтереси старостинського округу. Щоб затвердження старост зараз, у цей " переломний період", не став для когось потіхою і в майбутньому боротьбою для скасування взагалі посади староста, як такої, нам потрібно боротися і доказувати своєю невдячною, важкою працею, що українські села ЖИВУТЬ, ЩО ЛЮДИ У НИХ ПРАГНУТЬ ТАКОЖ ЦИВІЛІЗОВАНОГО ЖИТТЯ І, ЩОБ ЇХНЄ СЕЛО НЕ ЗНИКЛО З МАПИ УКРАЇНИ.
  Я б дуже хотіла, щоб у вересні старости з цілої України з'їхалися до Києва, щоб згуртувалися, зустрілися з депутатами і просто поговорили про насушні питання МС, про виклики, про розвиток наших українських глибинок, щоб нас почули, адже ми є першопрохідцями і тією першою ланкою в МС, яка є найближчою до народу України, ми є ті зв'язкові у МС. Звичайно, це просто мої думки в голос, щоб вони стали реальністю - потрібна підтримка старост, для яких робота, розвиток своєї громади ПОНАД УСЕ. Дякую.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.