Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може депутат сільської ради балотуватися на місцевих виборах, претендуючи на посаду старости села?

Чинне законодавство не забороняє депутатам рад балотуватися на виборах старости села. Втім, Закон України «Про місцеві вибори» передбачає деякі обов’язки з боку особи, яку обрали старостою, а вона при цьому має інший представницький мандат. Так, особа, обрана старостою, для її реєстрації, у разі наявності іншого представницького мандата, зобов’язана подати до територіальної виборчої комісії протягом 20 днів з дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданої до відповідної ради. Особа, обрана старостою, одночасно з копією заяви про припинення дії іншого представницького мандата подає документ про звільнення з роботи (посади), несумісної з посадою сільського, селищного, міського голови, старости (частина 1 статті 89).

Нагадаю, що з 01 січня 2020 року набуває чинності Виборчий кодекс України і розглядуване запитання може мати інший спосіб правового вирішення. Враховуючи, що місцеві вибори восени наступного року проводитимуться не за правилами Закону України "Про місцеві вибори", то варто вже орієнтуватися на вимоги ухваленого Верховного Радою України Виборчого кодексу України, текст якого після підписання Президентом України буде розміщено в офіційних Інтернет-ресурсах.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.