Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може головний бухгалтер сільської ради бути депутатом цієї ж сільської ради? 

Особа, перебуваючи на посаді гловного бухгалтера сільської ради, може бути обраною депутатом сільської ради, втім, бути одночасно депутатом сільської ради та головним бухгалтером цієї ж ради, на мою думку, не дозволяє чинна редакція Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". Зокрема, частина 1 статті 7 визначила, що депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті. 

Це означає, що в описаній вище ситуації особа має визначитися, чи вона ставши депутатом має залишити посаду головного бухгалтера, чи продовжувати працювати на посаді головного бухгалтера, але позбутися депутатського мандата. 

Передбачається найближчим часом сумісництву посадових осіб місцевого самоврядування присвятити окрему фахову статтю, яка міститиме бачення цього питання не тільки з точки зору законодавства про місцеве самоврядування, але й антикорупційного законодавства.

  • Підскажіть як тоді секретар сільської ради обирається радою з числа депутатів та працює в ній на постійній основі згідно п. 1. ст.50 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", а частина 1 статті 7 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" визначила, що депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті?

    • Адміністратор 28.10.2020 - 20:15

      Процитована Вами норма (частина 1 статті 7 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад") є не зовсім коректною з точки зору законодавчої техніки, у зв'язку з чим досить часто виникають проблеми з однозначним розумінням її змісту. Що стосується секретаря ради, то, на мій погляд, частина 1 статті 7 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" його не стосується, оскільки на секретаря сільської ради поширюється інше обмеження з іншого закону. Зокрема, ним є припис частини 2 статті 50 У "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до якого секретар сільської, селищної, міської ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.