Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може новопризначений староста виконувати нотаріальні дії (зокрема, заповіти), якщо ще не створений новий виконком? Новопризначений староста у попередньому скликанні був членом виконкому, так як був в.о. старости. 

Ні, не може. Для цього потрібно буде відповідного старосту спочатку уповноважити на вчинення нотаріальних дій, а згодом юстувати його як відповідну посадову особу за спеціальною процедурою, визначеною Міністерством юстиції України.

  • А якщо виконком ще не утворено, але на першій сесії обрані старости і затверджено рішенням сесії положення про старосту, де в одному з пунктів обов'язки старости прописано "здійснювати нотаріальні дії, керуючись у своїй діяльності законами України, Порядком вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування, то щоб здійснювати ці дії обов'язково має бути створений новий виконком чи можливо керуватись положенням про старосту?

    • Адміністратор 24.11.2020 - 17:51

      Якщо ваша рада на першій сесії затвердила Положення про старосту, то вона не мала права цього робити. Що стосується вчинення старостою нотаріальних дій, то ще раз наголошую, старосту має бути допущено до користування відповідними реєстрами через процедуру, визначену Мін'юстом. Для вчинення нотаріальних дій старостою абсолютно не має ніякого значення чи входить він до складу виконкому чи ні. Як пройти юстування старостами для можливості вчинення ними відповідних нотаріальних дій, пропоную Вам звернутися до спеціалістів районного управління юстиції.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.