Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може обраний депутат сільської ради з кількістю виборців менше 10 тисяч якщо його призначать на посаду старости відмовитись від мандата, якщо він висунутий від партії і чи потрібно буде після цього на виборчому окрузі проводити довибори депутата чи ним має автоматично стати кандидат в депутати по партійному списку нижче, який не пройшов на виборах? 

Якщо обраного на місцевих виборах депутата ради в територіальній громаді з кількістю виборців до 10 тисяч буде затверджено на посаді старости, то це означатиме, що такий депутат відмовився вiд депутатського мандата чи достроково припинив повноваження депутата.

За такої ситуації Виборчий кодекс (частина 1 статті 285) нам каже, що у разі якщо депутат сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), який обирався в багатомандатному окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені з підстав і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, то за рішенням територіальної виборчої комісії у відповідному окрузі призначаються проміжні вибори.

 • Коли тоді мають бути призначені та проведені проміжні вибори депутата сільської ради в такій ситуації?

  • Адміністратор 18.09.2020 - 15:35

   Проміжні вибори депутатів призначаються територіальною виборчою комісією у десятиденний строк з дня надходження до комісії повідомлення відповідної місцевої ради про дострокове припинення повноважень депутата ради, але не пізніш як за шістдесят днів до дня проведення найближчих проміжних виборів.
   В іншому разі проміжні вибори депутатів місцевих рад не призначаються та не проводяться.
   При призначенні виборів територіальна виборча комісія визначає кількість депутатських мандатів, які будуть розподілятися на таких виборах в багатомандатному виборчому окрузі. На проміжних виборах в багатомандатному виборчому окрузі може обиратися один депутат.
   Якщо після призначення проміжних виборів, але до початку відповідного виборчого процесу у багатомандатному окрузі достроково припинилися повноваження інших депутатів, обраних у цьому ж окрузі, територіальна виборча комісія своїм рішенням відповідно змінює кількість депутатських мандатів, які будуть розподілятися на проміжних виборах в такому окрузі. Таке рішення може бути прийнято не пізніше дня, що передує дню початку виборчого процесу відповідних місцевих виборів.
   Проміжні вибори депутатів проводяться двічі на рік - в останню неділю березня та останню неділю жовтня. У рік проведення чергових місцевих виборів проміжні вибори не призначаються та не проводяться, крім випадків, якщо у зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата місцевої ради склад відповідної місцевої ради став неповноважним (частини 1-3 статті 285 Виборчого кодексу України).

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.