Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може рада в положенні про старосту встановити перелік підстав для звільнення старости, не дивлячись на те, що в законі такого переліку нема? 

Вибіркове вивчення цього питання показало, що низка рад громад у затверджених положеннях про старосту прописала перелік підстав для звільнення старости, який дублює поки що чинну статтю 79-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні". Оскільки підстави звільнення старости останнім часом почали привертати більшу увагу збоку передусім старост, то вбачається за доцільне проведення принаймні більш глибокого дослідження означеного питання та підготовки відповідної фахової статті.

 • У нашій громаді в Положення про старосту включили такий пункт:
  Повноваження старости припиняються достроково у разі:
  1) його звернення з особистою заявою до сільської ради про складення ним повноважень старости;
  2) припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
  3) набуття громадянства іншої держави;
  4) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
  5) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
  6) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;
  7) набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним, безвісно відсутнім чи оголошення померлим;
  8) досягнення граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування;
  9) його смерті;
  10) за рішенням ... ... ради.

 • Після того як скасують статтю 79-1, то мабуть у вище наведений перелік доведеться вносити зміни. Можливо хтось підкаже, а чи є схожий перелік у проекті нового закону місцеве самоврядування? Я маю нам увазі перелік підстав для припинення старостою повноважень.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.