Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може сільський голова своїм розпорядженням делегувати старостам повноваження, які законом про місцеве самоврядування відносяться до компетенції виконкому? 

Уповноважити старосту на здійснення повноважень, що належать до компетенції виконавчих органів сільської, селищної, міської ради може тільки сам виконавчий орган відповідної ради і виключно своїм рішенням як колегіального органу місцевого самоврядування. Традиційно в Україні виконавчими органами рад є виконавчі комітети. 

Що стосується розпоряджень сільського голови, то вони ним видаються в межах визначених законом повноважень і мають стосуватися тільки належних йому повноважень. Чинне самоврядне законодавство не передбачає наявності у сільського голови повноважень, для здійснення яких він міг би уповноважувати старост на виконання повноважень виконавчих органів ради, вже не кажучи про делегування, право на яке у сільського голови законодавчо не передбачено.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.