Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може староста посвідчувати підписи на договорі купівлі-продажу майнових паїв та акті передачі майнових паїв. Якщо так, то яким чином? 

Враховуючи, що договір купівлі-продажу майнового паю не потребує обов'язкового нотаріального посвідчення і за умови, що сторони такого договору не вимагають його нотаріального посвідчення, староста, як посадова особа місцевого самоврядування має право засвідччити справжність підпису як це передбачено частиною першою статті 78 Закону України "Про нотаріат".

Вчинення такої нотаріальної дії має відбуватися у точній відповідності до приписів пункту 4 Порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування (затверджене Наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2011 р. №3306/5 (із змінами) див.: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1298-11#Text ).

Втім, якщо сторони договору купівлі-продажу майнового паю мають бажання його нотаріально посвідчити відповідно до статті 54 Закону України "Про нотаріат", тоді староста на такому договорі справжність підпису сторін не засвідчує, оскільки договір в повному обсязі згодом буде засвідчений нотаріусом.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.