Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи можна буде після обрання голови та сільської ради на місцевих виборах запропонувати їм в порядку місцевої ініціативи кандидатуру старости села? 

Стаття 9 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" визначила, що:

- члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування;

- порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади;

- місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи;

- рішення ради, прийняте з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, обнародується в порядку, встановленому представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади.

Отже, жителі села можуть в порядку місцевої ініціативи пропонувати сільській, селищній, міській раді кандидатуру старости села. Проте, відповідну ініціативу має бути подано в раду завчасно, тобто у строки, визначені Статутом територіальної громади чи окремим нормативним актом, який визначає порядок внесення місцевої ініціативи.

  • А чи буде подана ініціатива щодо кандидатури старости мати значення для ради, бо кандидатуру має вносити голова, а не жителі села?

    • Адміністратор 27.08.2020 - 21:18

      Для ради може і ні, але у будь-якому випадку подана до ради відповідна ініціатива може бути сигналом для голови, кого село хоче бачити на посаді старости.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.