Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи можуть депутати селищної ради вносити кандидатури старост, якщо внесені селищним головою не були підтримані? Маю на увазі процедуру, як це може сьогодні робити рада, пропонуючи свою кандидатуру секретаря ради. 

Чинна редакція Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" такої можливості для депутатів ради сьогодні не передбачає. Це означає, що депутати селищної ради не мають права вносити свої кандидатури старост, якщо внесені кандидатури селищним головою не були підтримані радою. 

  • А якщо таке право селищної ради передбачити у регламенті ради?

    • Адміністратор 22.12.2020 - 15:18

      Внесення кандидатур на ті чи інші виборні посади закон про місцеве самоврядування відносить до розряду повноважень. Враховуючи, що сільські, селищні, міські ради сьогодні не мають повноважень щодо внесення кандидатур на посади старост, то регламент ради не може містити процедуру здійснення неіснуючого у неї повноваження. Місцеві ради не вправі самостійно розширювати свої повноваження за рахунок регламенту ради, оскільки збільшувати чи зменшувати обсяг повноважень відповідних рад належить до виключної компетенції Верховної Ради України.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.