Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи не забороняє закон голові громади після змін меж старостинських округів вносити в раду для перезатвердження тих самих старост, адже кількість старостинських округів в громаді залишилася такою самою? 

Якщо кількість старостинських округів не змінилася, то не забороняє. Більш детально з процедурою затвердження старост за тих чи інших обставин можна ознайомится у публікації Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін у рубриці ФАХОВІ СТАТТІ.

  • Доброго дня! Чи може голова громади винести декілька кандидатур одночасно на посаду старости укрупненого старостинського округу?

    • Адміністратор 28.09.2021 - 14:25

      Частина 1 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" визначила, що "Староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу.
      Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) сільським, селищним, міським головою та вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу ...".
      Це означає, що і на громадське обговорення і в раду має бути внесена одна кандидатура на одну посаду старости в один старостинський округ. Для того, щоб голова вніс одночасно декілька кандидатур на одну посаду старости, то йому за змістом процедури погодження потрібно було б погодити ці декілька кандидатур із жителями відповідного старостинського округу. Оскільки в абзаці другому частини 1 статті 54-1 словосполучення "Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення" вживається в однині, то голова не може винести декілька кандидатур одночасно.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.