Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи обов'язково у Положенні про старосту мають бути переліченні підстави для припинення старостою наданих йому повноважень? 

Закон такої вимоги не містить. Однак, практиці відомі непоодинокі випадки, коли ради громад затвердили Положення про старосту, яке містить перелік підстав для припинення старостою повноважень, визначений статтею 79-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Втім, якщо такі підстави не включити до тексту Положення про старосту, то вони як такі, нікуди не зникають. Сьогодні перелік підстав, що містить стаття 79-1 хоча і залишається чинним, проте стосується старост, які обиралися за процедурою місцевих виборів. Згодом, після набуття чинності проголосованого законопроекту №4535 (03.06.2021 р. був повернутий з пропозиціями Президента України), радам громад потрібно буде вносити зміни в частині підстав припинення старостою повноважень. Відповідний перелік вже не міститиметься в одному законі чи одній статті. Його доведеться формувати з підстав для припинення служби в ОМС та звільнення працівника, які відповідно передбачені ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування" та Кодексом законів про працю, або зазначати, що староста припиняє повноваження з підстав, визначених ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування" та Кодексом законів про працю. Тобто це питання можна буде унормувати, або за допомогою збірного переліку, або за допомогою відсильної норми.

  • При звільненні старости у трудовій книжці в записі має бути зазначена норма Положення про старосту чи норма закону?

    • Адміністратор 03.07.2021 - 16:12

      У трудовій книжці є відповідна колонка, в "шапці" якої написано: "Відомості про прийняття на роботу, переведення на іншу роботу і звільнення (із зазначенням причин і посиланням на статтю, пункт закону". Це означає, що при звільненні старости у трудовій книжці в записі має бути зазначена відповідна норма, пункт закону, а не Положення про старосту, яке за своїм статусом в ієрархії нормативно-правових актів є лише актом органу місцевого самоврядування.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.