Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи передбачає законодавство виплату вихідної допомоги заільненим в.о.старостам? 

Ні, не передбачає. У зв'язку із внесенням змін в правовий статус старост в частині непоширення на них гарантій, передбачених для депутатів місцевих рад, на вихідну допомогу, на мою думку, сьогодні не можуть претендувати навіть старости, які свого часу були обрані на перших місцевих виборах.

  • Якщо за старостою, у якого припинені повноваження не зберіглося попереднє місце роботи, то чи може такий староста розраховувати на виплати сільською, селищною, міською радою на протязі 5-6 місяців середньомісячного окладу?

    • Адміністратор 29.11.2020 - 21:07

      Частина друга статті 33 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад" передбачає, що "Депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету. У разі, якщо колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв'язку із втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону, за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді в раді".
      Змінами від 16.07.2020 р. (Закон № 805-IX, які були внесені до ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", попередню редакцію статті 54-1, яка у частині 4 передбачала, що "На старост поширюються гарантії діяльності депутатів місцевих рад, передбачені Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", якщо інше не встановлено законом" було скасовано. Саме з огляду на цю обставину, сьогодні старости після припинення їхніх повноважень не можуть розраховувати на означені Вами у запитанні виплати.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.