Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи потрібно буде перезатверджувати на посаді старосту, якщо утворений сільрадою старостинський округ буде мати той самий склад сіл, який був на момент затвердження старости минулого року без утворення старостинського округу? 

Ні, не потрібно. Перезатверджувати старосту із проходженням процедури погодження, визначеної новою редакцією статті 54-1 закону про місцеве самоврядування потрібно буде лише у тому випадку, якщо старостинський округ було переформатовано і він став більшим за кількістю населених пунктів.

  • Тоді виходить, якщо старостинський округ було зменшено, наприклад, з його складу село відійшло до складу іншого старостинського округу, то старосту перезатверджувати у зменшеному окрузі не потрібно.

    • Адміністратор 13.09.2021 - 20:13

      Виходить, що так. Хоча питання залишається дискусійним, оскільки прямої відповіді на нього закон не містить.

  • Процитуйте, де в законі вказана норма, що якщо округ співпадає, то слухання не проводяться ?

    • Адміністратор 04.10.2021 - 23:24

      Висновок про те, що старосту не потрібно буде погоджувати із жителями новоутвореного старостинського округу, бо до його складу увійшли ті самі населенні пункти, що раніше виступали для старости територіальною основою для здійснення наданих повноважень випливає за результатами системного тлумачення приписів статті 54-1 закону "Про місцеве самоврядування в Україні" та Кодексу законів про працю України, що стосуються умов праці та наслідків їх зміни.
      У розділі сайту ФАХОВІ СТААТІ розміщено статтю "Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін". Там ці питання досить ретельно описані. Якщо після ознайомлення з нею виникнуть додаткові запитання, їх можна буде розмістити у відповідному "вікні" та оперативно отримати на них відповіді.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.