Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи потрібно старостам, які йдуть на цьогорічні місцеві вибори готувати передвиборчу програму? Якщо потрібно, то що у ній має бути? 

Передвиборна програма кандидата на посаду старости є одним із засобів передвиборної агітації та передвиборної змагальності з іншими кандидатами на посаду старости. Чинний Виборчий кодекс України не містить якихось приписів, які зобов'язували б кандидата на посаду старости готувати передвиборну програму чи подавати її, наприклад, разом з реєстраційними документами до відповідної виборчої комісії. Тому, готувати чи не готувати передвиборну програму - це особисте питання кожного кандидата на посаду старости. Однак, варто знати, що передвиборна програма може бути предметом обговорення та дискусій як відповідними виборцями та іншими кандидатами на посаду старости. Це випливає із змісту частин 1 і 2 статті 51 Виборчого кодексу України. Вказаний кодекс також й не визначає, що потрібно відображати у передвиборній програмі. Це означає, що кожен кандидат на посаду старости є вільним у визначенні змісту своєї передвиборної програми, за винятком деяких положень, розміщувати які прямо забороняє закон.

  • А можна уточнити, які положення є заборонені для розміщення у передвиборній програмі?

    • Адміністратор 02.06.2020 - 12:35

      Це положення, які:
      - спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення;
      - пропагандують комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими, їхню символіку.
      Наприклад, якщо територіальна виборча комісія встановить їх присутність у передвиборній програмі організації партії, яка висунула для участі у місцевих виборах кандидатів у депутати, то такий факт виступатиме підставою для відмови у їх реєстрації (частина 1 статті 230 Виборчого кодексу України). Хоча Виборчий кодекс не містить аналогічної норми й щодо кандидатів на посаду старост, висунутих відповідними організаціями партій, цю обставину все ж таки варто враховувати під час підготовки чинними старостами своїх передвиборних програм.

  • Чи не могли б Ви підготувати невеличкі поради як чинним старостам підготувати передвиборчу програму та що бажано врахувати при її підготовці?

    • Адміністратор 02.06.2020 - 20:31

      Дякую за слушну пропозицію. Включив до переліку тем, які готуються та готуватимуться найближчим часом для рубрики ФАХОВІ СТАТТІ.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.