Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи пред'являють закони якісь вимоги до осіб, яких буде вносити голова громади в раду на затвердження на посади старост? 

Якихось кваліфікаційних вимог щодо кандидатів на посаду старости села, селища чинне законодавство не передбачає. Проте, чинна редакція Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" містить деякі обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби. Зокрема, на службу в органи місцевого самоврядування не можуть бути прийняті особи:

- визнані судом недієздатними;

- які мають судимість за вчинення умисного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;

- які за рішенням суду позбавлені права займати посади в органах державної влади та їх апараті або в органах місцевого самоврядування протягом установленого строку;

- які у разі прийняття на службу в органи місцевого самоврядування будуть безпосередньо підпорядковані близьким особам:

- які досягли граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування (окрім виборних посад). 

  • Якщо я правильно розумію, то вказані обмеження стосуються тих, хто ще не на службі в ОМС. А якщо голова буде вносити кандидатуру старости, яка на момент внесення вже перебуває на службі в ОМС? Сподіваюся Ви зрозумієте, що я мав на увазі.

    • Адміністратор 20.10.2020 - 18:05

      Якщо голова вноситиме кандидатури з числа осіб, які на момент внесення пропозиції в раду перебувають на службі в ОМС, то таким особам не має бути більше 65 років і вони не повинні бути близькими особами голови громади. Що стосується решти трьох обмежень, то їх не має бути в осіб, які перебувають на службі в ОМС апріорі.
      Хто належить до близьких осіб, визначає стаття 1 Закону України "Про запобігання корупції". Зокрема до них належать чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням відповідного суб’єкта.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.