Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи забороняє закон приймати участь в голосуванні депутату ради за самого себе як за кандидатуру на посаду секретаря ради, яка була запропонована селищним головою? 

Ні, не забороняє.

За такої ситуації, тут варто навести роз’яснення НАЗК від 21.02.2017 р. щодо голосування за самого себе. Зокрема, у ньому вказується, що таке голосування призводить до виникнення приватного інтересу. Поруч з цим, НАЗК посилається не на ЗУ «Про запобігання корупції», а на ст. 59-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», яка передбачає необхідність оголосити про наявність конфлікту інтересів.. Таким чином, «мінімальною» обов’язковою вимогою є публічне оголошення про наявність конфлікту інтересів не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна був дізнатися про наявність відповідного конфлікту.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.