Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чотири старостинські округи у нас в громаді були затверджені в 2019 році. Зараз депутати хотіли б об'єднати два округи в один і затвердити одного старосту, так як один із округів дуже маленький, приблизно 250 мешканців, решта два округи залишити без змін... Чи можуть вони змінювати межі старостинського округу. Якщо ні, то чи можуть депутати своїм рішенням зобов'язати старосту одного старостинського округу виконувати обов'язки старости і сусіднього старостинського округу, якщо округи межують? Чи не буде це суперечити нормам чинного закону?

Якщо сьогодні почати чіпати раніше утворені старостинські округи, то зміна їх формату по суті означатиме їхнє утворення. А до ухвалення відповідних законодавчих змін ради громад не мають на це повноважень. Тому, при затвердженні старост на посадах кожному з них у відповідному рішенні ради громади варто визначити територіальну основу для здійснення повноважень, зазначивши відповідний перелік сільських населених пунктів. Іншими словами, до врегулювання означеного питання на законодавчому рівні, словосполучення «старостинський округ» у рішеннях ради про затвердження старост не повинно згадуватися взагалі. Внесе згодом Верховна Рада відповідні зміни до самоврядного закону, тоді і ухвалите рішення про утворення старостинських округів. А про наявні у Вашій громаді сьогодні старостинські округи варто тимчасово забути. Сьогодні більш важливе значення, на мій погляд, має визначення старостам територіальної основи для здійнення ними повноважень, а не утворення старостинських округів як таких.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.