Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Дехто з експертів стверджує, що деталізацію процедури затвердження старост радою може бути передбачено в Положенні про старосту". А чи можна тоді буде в Положенні про старосту передбачити, що кандидатура старости, яку  голова громади буде внесити в раду на затвердження, попередньо має бути погоджена чи схвалена на загальних зборах громадян за місцем проживання? 

На сьогоднішній день таке питання в контексті ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" не суперечить нормі, яка стосується загальних зборів громадян (стаття 8). Хоча, на мою думку, таке питання краще було б унормувати в Статуті територіальної громади, а в Положенні про старосту розмістити відповідну відсилочну норму на статут громади. Але це можна буде зробити за умови, що редакція ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" найближчим часом не зазнає якихось суттєвих змін як в частині змістовних вимог до Положення про старосту, так й інструментів місцевої демократії, до яких власне й належать загальні збори громадян.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.