Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Ходять чутки, що восени не в усіх громадах будуть вибори старост, а тільки в тих, де вже були перші вибори старост, а там де досі в.о. старост, то виборів не буде. Наскільки це відповідає дійсності та чого слід очікувати? 

Це не чутки, але як кажуть "не буває диму без вогню". Так, останнім часом в соцмережах мали місце факти поширення інформації, яка є співзвучною з тією, що вказана у запитанні. Дійсно, сьогодні ми маємо ситуацію, коли деякі приписи чинного Виборчого кодексу України не узгоджуються з деякими нормами законодавства про добровільне об'єднання територіальних громад в частині правового статусу осіб, які виконують обов'язки старости. На даний час я завершую роботу над статтею з цих питань, яку згодом буде розміщено у рубриці ФАХОВІ СТАТТІ.

  • Після ознайомлення із статтею про вибори старост на цьогорічних місцевих виборах навіть не уявляла, що у Виборчому кодексі стільки нестиковок. Я особисто сподіваюся, що до початку виборчого процесу Верховна рада їх виправить та мабуть зробить так, що старости будуть обиратися в усіх громадах в один день, тобто 25 жовтня.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.