Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

До нашої громади Кабмін 12 червня ц.р. приєднав ще чотири сільських ради. Наша центральна садиба знаходиться поруч із районним центром. Зараз, після виборів ми плануємо перенести в райцентр в адмінбудівлю РДА робочі місця своїх посадовців, бо решті жителів туди буде зручніше діставатися. Чи можемо ми "нарізати" старостинські округи так, щоб у один з них потрапив теперішній центр громади і призначити туди старосту? Тобто ми хочемо охватити центр громади старостинським округом. 

Хоча описана у запитанні ситуація потребує деяких уточнень, втім, однозначно можна сказати, що відповідна норма як чинного ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", так і у наявних деяких законопроектах залишаються незмінними в тій частині  що старостинський округ - це частина території територіальної громади, на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ), крім адміністративного центру територіальної громади, визначена сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою.

Як ми бачимо, закон не дозволяє та й не дозволятиме у найближчій перспективі утворювати старостинські округи на території центральної свадиби територіальної громади.

  • Чи можливе призначення старости в адміністративному центрі без створення старостинського округу?

    • Адміністратор 10.11.2020 - 17:09

      Чинна редакція норми ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", яка визначає термін "старостинський округ", так само, як і деяких законопроектів сходяться на тому, що в адміністративному центрі громади утворення старостинського округу не передбачається. А це означає, що старосту туди призначено не може бути.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.