Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

До складу нашої міської територіальної громади окрім сіл входить ще два селища міського типу. Чи можна сьогодні призначити у цих два смт. старост? 

Чинна редакція ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" сьогодні не передбачає можливості утворення старостинських округів на територіальній основі міських населених пунктів, що не є центром територіальної громади, а також затвердження старост для здійснення повноважень в таких міських населених пунктах. Втім, якщо буде проголосований законопроект №4535, то така можливість з'явиться.

  • Якщо призначити старост у відповідні міські населені пункти, а кількість їх жителів іноді варіюється від 8 і навіть понад 20 тисяч, то чи впорається староста з таким навантаженням? Який вихід з такої ситуації можна було б запропонувати?

    • Адміністратор 28.02.2021 - 14:08

      Для того, щоб староста міг якісно і своєчасно здійснювати надані йому повноваження, у старостинському окрузі має бути така кількість жителів, яка фізично підсильна для обслуговування одним старостою. Для того, щоб забезпечити практичне застосування такого підходу, потрібно законодавчо передбачити, що територіальною основою утворення старостинського округу окрім традиційних сіл та селищ, може бути (як виняток) частина міського населеного пункту.
      Що стосується територіальної основи утворення старостинських округів, то більш детально це питання розглядається у відповідній публікації "Про територіальну основу утворення старостинських округів" (див. рубрику ФАХОВІ CТАТТІ).

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.