Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

До затвердження на посаді старости я працювала спеціалістом в міськраді. Підкажіть, чи зберігається за мною попередня посада до того часу, як мене буде звільнено з посади старости?   

Чинна редакція статті 188 Кодексу законів про працю визначила, що працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях, надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Хоча закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» посаду старости й відносить до виборних (статті 3, 10), втім, у процитованій вище нормі мова йде про обрання на виборну посаду. Враховуючи, що староста на посаду не обирається, а затверджується рішенням ради, то за старостою попередня посада не зберігається. На таку посаду може бути прийнято іншого працівника на умовах безстрокового трудового договору.  

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.