Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

До затвердження старостою був ФОПом і одночасно заступником голови громадської організації. Після призначення на посаду старости ФОПа закрив. Чи можу я, будучи вже старостою, залишатися заступником керівника громадської організації на громадських засадах? 

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначив, що староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі (ч. 2 ст. 54-1). Поруч з цим, «на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови» (ч. 7 ст. 51).

Враховуючи, що відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, то і староста теж не може суміщати свою службову діяльність з посадою заступника голови ГО, навіть на громадських засадах.

 

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.