Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Добрий день. На території сільської ради у попередні роки земельні ділянки для ведення особистого господарства надавалися громадянам на різних площах та не великими розмірами (0.15 га, 0.20 га і на деяких ще меншими). Землекористувачі помирають і землі залишаються дуже часто не приватизованими. Надати іншим користувачам без приватизації не можна та й не дуже хто хоче використати своє право, якщо по закону можна до 2 га, для заключення договорів оренди відсутні кадастрові номери (сільська рада не має можливості , щоб виготовити необхідні документи на усі ділянки). Землі хороші і люди хочуть їх використовувати. Як бути? 

На мою думку, виходом з описаної ситуації можуть бути принаймні наступні дії, зокрема:

- проведення інвентарізації таких земельних ділянокв, за процедурою, визначеною Порядком проведення інвентарізації земель (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 р. № 476);

- вжиття заходів щодо присвоєння відповідним земельним ділянкам кадастрових номерів (для цього потрібно буде передбачити відповідні кошти у місцевому бюджеті на 2022 р.);

Після вжиття означених вище заходів юридично оформлені земельні ділянки можна буде використовувати відповідно до потреб та запитів жителів територіальної громади з урахування положень чинного земельного законодавства.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.