Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Добрий день. Надайте будь ласка роз'яснення щодо того, яким чином здійснюється покладання на старост повноважень на вчинення нотаріальних дій: рішенням сесії, рішенням виконавчого комітету чи достатньо прописаного пункту в Положенні про старосту? 

Прописаного пункту щодо вчинення нотаріальних дій в Положенні про старосту не достатньо, має бути рішення виконавчого комітету. Логіка тут досить проста. Вчинення нотаріальних дій належить до комптенції виконавчих органів ради (підпункт 5 пункту "б" частини першої статті 38 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", а тому і рішення про уповноваження старост на вчинення нотаріальних дій має ухвалити той орган місцевого самоврядування, до віддання якого належить таке питання, а не хтось інший.

  • Доброго дня! Чи можливий варіант сесійно, пройшовши усі регуляторні процедури, встановити
    Розмір (суму) оплати за надану старостою нотаріальну дію??? Чи практикують таке громади??

    • Адміністратор 10.06.2021 - 13:52

      Проведений попередній аналіз запитання щодо процедури та вартості нотаріальних послуг засвідчив, що орієнтовний обсяг змістовної відповіді на поставлене запитання перевищуватиме традиційний обсяг однієї відповіді в рубриці КОНСУЛЬТАЦІЇ / ОБГОВОРЕННЯ. Зважаючи на цю обставину, було прийнято рішення підготувати відповідну фахову статтю та розмістити її в наявній на сайті рубриці. Втім, для цього потрібен деякий час. Після підготовки фахового матеріалу буде повідомлено посилання, за яким можна буде ознайомитися із розширеною відповіддю на поставлене запитання.

  • З відповідями на запитання щодо нотаріальних дій можна ознайомитися у фаховій статті Скільки мають коштувати нотаріальні дії, вчинювані старостою? за цим посиланням: https://starostaprofi.org.ua/articles/fahovi-statti

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.