Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Добрий день. Роз'ясніть будь ласка. Згідно закону 4535 кандидатура старости вноситься на громадське обговорення сільським.селищним чи міським головою. Виходячи з чого чи мотивуючи чим, голова вносить ту чи іншу кандидатуру? Чи буде врахована думка жителів старостинського округу при внесенні кандидатури старости (саме при внесенні) для обговорення? Тобто як саме буде підбиратись кандидатура. Чи не буде на першому ж кроці призначення старости проігнорована думка жителів? Дякую. 

Як до, так і після набуття чинності проголосованим законопроектом №4536 (Закон №1638 від 14.07.2021 р.) правом підбору кандидатур на посаду старост наділено голову громади. Якщо раніше голова громади відразу міг внести кандидатуру в раду на затвердження, то сьогодні лише після погодження кандидатури із жителями відповідного старостинського округу. Якщо запропоновану головою громади кандидатуру на посаду старости жителі старостинського округу не підтримають, то таку кандидатуру не може бути внесено й в раду. Голові громади потрібно буде підбирати нову кандидатуру і знову погоджувати. Що стосується врахування думки жителів старостинського округу при внесенні кандидатури старости (саме при внесенні), то чинна редакції статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" таких вимог до дій голови громади не містить і голова громади є вільним у виборі кандидатури на посаду старости. Хоча не виключено, що голова громади з різних міркувань може попередньо з'ясовувати думку жителів старостинського округу щодо тієї чи іншої кандидатури на посаду старости перед її внесенням на погодження, наприклад, за допомогою соціальних мереж.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.