Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Добрий день! Скажіть будь ласка чи мають право старости збирати кошти самооподаткування після прийняття ЗУ "Про дерадянізацію законодавства України" від 07.05.2022 р., де вказується, що Закон Української РСР від 15 червня 1984 року № 7132-X "Про затвердження Указу Президії Верховної Ради Української РСР "Про самооподаткування сільського населення" більше не застосовується на території України. Населення відмовляється сплачувати кошти самооподаткування, опираючись на дані зміни.  

Так, дійсно 07.05.2022 р. набув чинності Закон №2215-ІХ " Про дерадянизацію законодавства України", який у своєму Додатку №2 (пункти 132, 133) визначив, що не застосовуються на території України:

- Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 23 квітня 1984 року № 6853-X "Про самооподаткування сільського населення".

- Закон Української РСР від 15 червня 1984 року № 7132-X "Про затвердження Указу Президії Верховної Ради Української РСР "Про самооподаткування сільського населення".

Втім, це не означає, що самооподаткування не має застосовуватися надалі. З-поміж чинних законодавчих актів, які сьогодні виступають правовою осоновою самооподаткування є:

- абзац двадцять третій статті 1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", який визначив (цитую): "самооподаткування - форма залучення на добровільній основі за рішенням зборів громадян за місцем проживання коштів населення відповідної території для фінансування разових цільових заходів соціально-побутового характеру;";

- пункт 2 частини 1 статті 16 ЗУ "Про співробітництво територіальних громад", який визначив, що фінансування співробітництва може здійснюватися за рахунок коштів самооподаткування.

Як варіант пропоную цю інформацію поширити серед жителів відповідних сіл, а якщо є необхідність, то провести нові загальні збори, а ухвалене на них рішення документально закріпити із посиланням на норми означених вище законів як правову основу для самооподаткування (за умови, що у чинному рішенні фігурють нормативні акти Української РСР, які з 07 травня ц.р. тратили чинність).

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.