Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Добрий день! Якщо посада старости згідно чинного законодавства підлягає атестації, значить і щорічній оцінці також? 

Так, підлягають. У період між атестаціями проводять щорічну оцінку виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них завдань та обов’язків у порядку, визначеному сільським, селищним, міським головою з урахуванням Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2001 № 1440 (далі — Типове положення), та особливостей кожного органу місцевого самоврядування. Таку оцінку проводять безпосередньо керівники відділів, управлінь та інших створюваних радами виконавчих органів, де працюють посадові особи, під час підбиття підсумків роботи за рік (п. 3 Типового положення). 

Головдержслужба наказом від 30.06.2004 №102 затвердила Загальні методичні рекомендації щодо проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов'язків і завдань (далі ― Методичні рекомендації). Щорічну оцінку виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них завдань та обов’язків проводять безпосередні керівники в період між атестаціями у січні ― лютому за підсумками минулого року. З урахуванням особливостей органу місцевого самоврядування (велика чисельність працівників, інший період підбиття підсумків роботи за рік) термін оцінювання можна продовжити до двох місяців або встановлений інший період (п. 1.3 Методичних рекомендацій).

Не підлягають щорічному оцінюванню: сільські, селищні, міські голови, голови, заступники голів районних у містах (у разі їх створення), районних, обласних рад; секретарі сільських, селищних, міських рад; працівники патронатної служби; особи, які перебувають на займаній посаді менше одного року; молоді спеціалісти; вагітні жінки чи жінки, які працюють менше одного року після виходу з відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами чи по догляду за дитиною; особи, прийняті на роботу на визначений термін (п. 1.6 Методичних рекомендацій).

Організаційне забезпечення проведення щорічної оцінки покладають на кадрову службу органу місцевого самоврядування, а у разі її відсутності ― на працівника, який відповідно до функціональних обов’язків здійснює облік кадрів (п. 2.1 Методичних рекомендацій).

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.