Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Добрий день. З двох старостинських округів було утворено один. Старости цих округів були попереджені про наступне вивільнення за два місяці. Один із старост набрав необхідну кількість голосів під час громадського обговорення. Одного старосту звільняємо у зв’язку з скороченням чисельності та штату. Чи можна звільнити другого старосту (що пройшов громадське обговорення), шоб його затвердити відповідно до пункту 6-1 ст 26, ст 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ? 

Не можна, а потрібно (змінилася територія юрисдикції старости та і самі умови праці через збільшення площі та кількості жителів, а можливо змінилася й назва старостинського округу). Поруч із вказаними у запитанні нормами ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" в рішенні про звільнення обидвох старост також потрібно буде вказати й норму трудового закону, тобто пункт 1 статті 40 КЗпП України. 

  • Дякую за відповідь.
    Якщо звільнити старост, що пройшли громадське обговорення і знову будуть затверджені радою, відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП України, то їм необхідно виплатити вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку. Чи буде порушення норм законодавства, якщо їх звільнити за угодою сторін, пункт 1 статті 40 КЗпП України?

    • Адміністратор 10.12.2021 - 18:48

      Того старосту, що пройшов погодження через громадське обговорення можна буде звільнити за угодою сторін за умови, якщо обидві сторони (рада в особі голови і староста) не заперечують проти цього. Зверніть увагу, що звільнення за угодою сторін передбачено пунктом 1 ст. 36 КЗпП України. Що стосується іншого старости, який не набрав потрібної кількості голосів, то він підлягає звільненню згідно із пунктом 1 статті 40 КЗпП України.

  • Чи буде порушення норм законодавства, якщо їх звільнити за угодою сторін, пункт 1 статті 36 КЗпП України?

    • Адміністратор 10.12.2021 - 18:54

      Того старосту, що не пройшов погодження через громадське обговорення не можна буде звільнити за угодою сторін, що передбачено пунктом 1 ст. 36 КЗпП України. Він підлягає звільненню згідно із пунктом 1 статті 40 КЗпП України та має отримати відповідну вихідну допомогу.

  • Щиро дякую за відповідь.

  • Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, чи можна старосту, що не пройшов погодження через громадське обговорення звільнити згідно із пунктом 1 статті 40 КЗпП України після чого розпорядженням голови призначити на посаду в.о. старости? Якщо можна, то яке має бути розпорядження. Дякую!

    • Адміністратор 05.01.2022 - 10:36

      Хочу звернути Вашу увагу на ту обставину, що чинне законодавство взагалі не передбачає посади в.о. старости, тим паче можливості призначати на неї осіб розпорядженням голови громади.

      Рекомендую Вам ознайомитися із фаховою статтею за цим посиланням, в якій передбачено типові ситуації щодо підстав звільнення старост: https://starostaprofi.org.ua/article/pro-utvorennya-starostinskih-okrugiv-ta-zatverdzhennya-starost-v-konteksti-ostannih-zakonodavchih-zmin-

      Сподіваюся, Ви там зможете знайти варіант вирішення ситуації, що склалася навколо певного старости у Вашій територіальній громаді. Якщо виникнуть додаткові запитання, їх можна буде розмістити у наявному вікні під цим повідомленням.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.