Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Добрий день. Новообрані старости затверджені на посади рішенням селищної ради. Чи потрібно їм писати заяви на ім’я голови про призаначення їх на посади і відповідно робити відповідні розпорядження? 

Після того, як селищний голова підписав рішення селищної ради про затвердження на посадах старост відповідно до закону і штатного розпису, старости вважаються такими, що вступили на посаду.  Винятком будуть лише особи, яких вперше було прийнято на службу в органи місцевого самоврядування, оскільки вони вважається такими, що вступили на посаду, з моменту складення Присяги. Після набуття чинності рішенням селищної ради про затвердження на посадах старост у їх трудових книжках має бути зроблено відповідні записи згідно із вимогами, визначеними постановою Кабінету Міністрів України „Про трудові книжки працівників" від 27.04.1993 р. № 301 (із змінами).

Що стосується заяв та розпоряджень селищного голови, то це ті документи, які пишуться та видаються у випадку, коли призначення відповідних посадових осіб місцевого самоврядування належить до компетенції сільського, селищного, міського голови. Зверніть увагу на ту обставину, що затвердження старост на посаді і звільнення з неї належить до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад (пункт 6-1 частини 1 статті 26 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.