Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня . Чи повинні бути попереджені про можливе вивільнення старости при створенні старостинських округів? Чи звільняється староста села , якщо в селі, де він староста створено старостинський округ за кількістю жителів? 

Необхідності повідомлення старост про можливе вивільнення у зв'язку із утворенням в громаді старостинських округів чинне законодавство не передбачає. Що стосується звільнення старости у селі, на територіальній основі якого було утворено старостинський округ, то такого старосту буде звільнено, незалежно від того, чи затвердила його кандидатуру рада чи ні.

Зверніть увагу, що після набуття чинності новою редакцією статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", перш ніж кандидатура старости буде внесена в раду на затвердження, її перед цим має бути погоджено із жителями відповідного старостинського округу за процедурою, визначеною цією ж статтею та деталізованою у локальному акті ради громади, який визначає порядок проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) кандидатури старости.

  • Якщо я правильно зрозумів, то у разі затвердження того самого старости в новоутворений старостинський округ за погодження з його жителями, такого старосту має бути спочатку звільнено з посади старости села, а потім вже призначено на посаду старости старостинського округу. Якщо щось не так, прошу роз'яснити як має бути по закону?

    • Адміністратор 16.08.2021 - 14:31

      На мою думку, спочатку старост має бути затверджено в новоутворені старостинські округи, а потім вже має бути звільнено тих старост, які до цього здійснювали свої повноваження.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.