Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня! Чи потрібно повідомляти старост про утворення старостинських округів за 2 місяці. І яка процедура звільнення старост, якщо вони не будуть затверджені на посаду старости при створені старостинських округів? 

Необхідність повідомляти старост про утворення старостинських округів за 2 місяці, чинним законодавством не передбачається. Що стосується процедури звільнення старост, які були свого часу затвердженні у населені пункти без утворення відповідним рішенням ради старостинських округів, то вона є доволі простою. Рада громади своїми рішеннями відповідно до пункту 6-1 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" має одних старост затвердити, а інших звільнити. Може навіть так статися, що одного і того ж старосту спочатку буде затверджено в новоутворений старостинський округ, а після звільнено з посади старости відповідних населених пунктів. А може і не статися, оскільки після набуття чинності нової редакції статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу.

Втім, поруч з цим є ще одна новела, зокрема, якщо кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана сільською, селищною, міською радою, то вона не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної сільської, селищної, міської ради.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.