Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня! Є питання з нотаріальних дій! До мене звернувся громадянин, який оформлює спадщину згідно заповіту. Державний нотаріус не бачить в реєстрі спадкових справ даного заповіту. Я в свою чергу в архіві нотаріальних дій знайшла підтвердження того, що заповіт було посвідчено відповідно до чинного законодавства. Як я можу допомогти людині? Щодо вчинення нотаріальних дій в положенні про старосту прописано, але окремим рішенням нас не уповноважували і не юстували за процедурою Мін’юсту. 

Якщо я правильно зрозумів, заповіт, по якому громадянин оформлює спадщину, Ви свого часу вчинили відповідну нотаріальну дію, відомості про яку з тих чи інших причин не було внесено до реєстру спадкових справ, а тепер він звернувся до державного нотаріуса, а останній не бачить в реєстрі спадкових справ оформленого Вами заповіту.

Для підготовки відповіді на отримане від Вас запитання, прошу його дещо деталізувати в контексті наведених нижче уточнень:

-      чи було Вас на період вчинення нотаріальної дії з оформлення заповіту уповноважено рішення виконкому на вчинення нотаріальних дій?

-      чи були Ви на той момент юстовані за процедурою Мін’юсту для вчинення нотаріальних дій із допуском до відповідних реєстрів?

  • Доброго вечора! Цю нотаріальну дію вчиняла не я. Заповіт було посвідчено секретарем сільської ради у 2001 році. Відповідно що всі відповідні повноваження на той час секретар сільської ради мав. Тепер мені державний нотаріус рекомендує звернутись до ДП "Національні інформаційні системи" з заявою про реєстрацію посвідчення цього заповіту. Тобто цей заповіт є архівним. Але на даний час я не уповноважена і не юстована, як посадова особа(староста).Чи маю я право направляти рекомендовану державним нотаріусом заяву до ДП "Національні інформаційні системи"?

    • Адміністратор 14.01.2021 - 18:20

      На мою думку, у цій ситуації більш доцільним було б надіслати до ДП "Національні інформаційні системи" завірені копії відповідних архівним документів із супровідним листом на фірмовому бланку ради за підписом голови громади.

  • У мене була теж така сітуація, але нас уповноважили на вчинення нотаріальних дій. Я заповнювала заяву про державну реєстрацію заповітів та спадкових договорів і направляла до ДП "Національні інформаційні системи" (незалежно коли був посвідчений заповіт). Вам необхідно щоб секретар вашої громади підписав і направив цю заяву до ДП "Національні інформаційні системи" .

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.