Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня! Є питання з нотаріальних дій! До мене звернувся громадянин, який оформлює спадщину згідно заповіту. Державний нотаріус не бачить в реєстрі спадкових справ даного заповіту. Я в свою чергу в архіві нотаріальних дій знайшла підтвердження того, що заповіт було посвідчено відповідно до чинного законодавства. Як я можу допомогти людині? Щодо вчинення нотаріальних дій в положенні про старосту прописано, але окремим рішенням нас не уповноважували і не юстували за процедурою Мін’юсту. 

Якщо я правильно зрозумів, заповіт, по якому громадянин оформлює спадщину, Ви свого часу вчинили відповідну нотаріальну дію, відомості про яку з тих чи інших причин не було внесено до реєстру спадкових справ, а тепер він звернувся до державного нотаріуса, а останній не бачить в реєстрі спадкових справ оформленого Вами заповіту.

Для підготовки відповіді на отримане від Вас запитання, прошу його дещо деталізувати в контексті наведених нижче уточнень:

-      чи було Вас на період вчинення нотаріальної дії з оформлення заповіту уповноважено рішення виконкому на вчинення нотаріальних дій?

-      чи були Ви на той момент юстовані за процедурою Мін’юсту для вчинення нотаріальних дій із допуском до відповідних реєстрів?

  • Доброго вечора! Цю нотаріальну дію вчиняла не я. Заповіт було посвідчено секретарем сільської ради у 2001 році. Відповідно що всі відповідні повноваження на той час секретар сільської ради мав. Тепер мені державний нотаріус рекомендує звернутись до ДП "Національні інформаційні системи" з заявою про реєстрацію посвідчення цього заповіту. Тобто цей заповіт є архівним. Але на даний час я не уповноважена і не юстована, як посадова особа(староста).Чи маю я право направляти рекомендовану державним нотаріусом заяву до ДП "Національні інформаційні системи"?

    • Адміністратор 14.01.2021 - 18:20

      На мою думку, у цій ситуації більш доцільним було б надіслати до ДП "Національні інформаційні системи" завірені копії відповідних архівним документів із супровідним листом на фірмовому бланку ради за підписом голови громади.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.