Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня. Мене цікавить питання чи потрібно проводити процедуру, визначену новим законодавством, для призначення старости, якщо староста призначений на посаду в 2021 році, але в зв'язку з тим що його вік більше 65 років, і необхідно перепризначати щороку? Дякую! 

Частина перша статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» в редакції Закону № 1086-ІХ від 16.12.2020 р. визначила, що «Граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Ці обмеження не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які обираються або затверджуються на відповідні посади».

Враховуючи, що на посаду старости особи затверджуються відповідною радою (див. абзац четвертий статті 10 цього ж Закону та частину 1 статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), то вимога щодо граничного віку перебування на службі в ОМС на старосту не поширюється. Це означає, що у зв’язку із досягненням старостою віку більше аніж 65 років, жодних процедур проводити не потрібно.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.