Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня! Нещодавно прочитав, що військовозобов'язаним повістки можуть вручатись за місцем їх роботи безпосередньо самим роботодавцем. Підкажіть будь ласка, за якою процедурою це має проходити? Дякую! 

Так, дійсно, військовозобов'язаний в Україні може отримати повістку навіть через свого роботодавця. У такому випадку останній зобов'язаний не тільки проінформувати про це військовозобов’язаного, але й проконтролювати його явку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати – далі ТЦК) .

Роботодавець при отриманні повістки повинен видати наказ з повідомленням військовозобов'язаних про необхідність з'явитися до ТЦК. Після цього про наказ потрібно буде повідомити осіб, на яких він поширюється, а також забезпечити їх явку. Для цього керівник підприємства зобов'язаний проконтролювати прибуття військовозобов'язаного до ТЦК. У разі неявки він повинен повідомити ТЦК, що його працівник не з'явився в призначений час".

Зверніть увагу, що послідовність дій роботодавця може бути щонайменше такою:

● видати наказ про повідомлення призовників та військовозобов'язаних про їх виклик до ТЦК;

● довести наказ до відома призовників в частині, що стосується забезпечення їх прибуття за викликом до ТЦК;

● у триденний строк надіслати копію наказу до ТЦК;

● проконтролювати результати оповіщення та прибуття призовників і військовозобов'язаних до ТЦК.

У разі відмови призовником та/чи військовозобов'язаним від підписання наказу, роботодавець складає відповідний акт у присутності трьох осіб, після чого надсилає його до ТЦК.

Поруч з цим, можуть бути обставини, коли вручити повістку неможливо. Наприклад, працівник відсутній з поважної причини (перебуває на лікарняному) або нещодавно був звільнений. За таких обставин роботодавець повинен звернутися до ТЦК і пояснити, що не може вручити повістку та вказати відповідну причину.

 

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.