Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня! Передбачаю, що на цих виборах без свого офіційного спостерігача не обійтись. Почитав про офіційного спостерігача у виборчому кодексі, після чого виникла значна кількість додаткових запитань Розумію, що коли почати їх надсилати на сайт, то це може розтягнутися надовго. Чи не могли б Ви пане Олександре підготувати фахову статтю, в якій "розжували" б для нас все, що стосується участі офіційних спостерігачів у місцевих виборах? 

Вашу пропозицію взято до уваги. Розпочато підготовку фахової статті з означеної Вами теми. Згодом з її змістом можна буде ознайомитися за цим посиланням: https://starostaprofi.org.ua/articles/fahovi-statti


  • Чи треба на день виборів кандидату в депутати, який є чинним старостою брати відпустку, для того, щоб бути спостерігачем на виборчій дільниці?

    • Адміністратор 08.10.2020 - 16:59

      Чинний Виборчий кодекс такої вимоги не передбачає. Втім, особі, яка перебуває на посаді старости як кандидату в депутати гарантується діяльність у виборчому процесі згідно із частиною першою статті 237 Виборчого кодексу України. Ця норма передбачає, що кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки. Однак, йти у неоплачувану відпустку на період виборчого процесу чи якусь його частину є правом, а не обов'язком кандидата у депутати.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.