Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня. Підкажіть, як правильно звільнитись з попереднього місця роботи, якщо призначений на посаду старости? Посада старости виборна чи призначена? Чи збережена процедура гарантованих виплат? 

Відповідно до статті 3 ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування" посада старости належить до виборних посад, на які особи затверджуються відповідною радою. Враховуючи цю обставину, Вас має бути звільнено з попереднього місця роботи у зв’язку із переходом на виборну посаду, як це передбачає пункт 5 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Втім, роботодавець не буде зобов'язаний зберігати за Вами відповідне робоче місце, щоб у разі припинення Ваших повноважень як старости, Ви змогли повернутися на попереднє місце роботи, як це передбачає стаття 118 Кодексу законів про працю України. Справа у тім, що  стаття 118 Кодексу законів про працю України поширюється виключно на працівників, звільнених від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади, а як ми знаємо, після внесених змін від 16.07.2020 р. до закону про місцеве самоврядування старости на посади перестали обиратися і перейшли до розряду затверджуваних радою.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.