Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня. Прочитав останню тут статтю про те, як сільські та інші голови можуть приймати рішення замість ради та виконкому під час воєнного стану. Такі рішення може приймати голови будь-яких громад чи тільки тих громад, що були деокуповані, бо в них щоб прийняти потрібне рішення не можуть зібрати депутатів місцевої ради та членів виконкому? Дякую! 

Після усіх внесених на сьогодні змін ЗУ "Про правовий режим воєнного стану" не розмежовує громади, в яких голови можуть приймати рішення з питань, які в умовах мирного часу належать до відання колегіальних органів місцевого самоврядування, тобто ради громади та її виконкому. Незважаючи, що вказаний закон  не розмежовує громади дотично деокупації та/чи зони ведення бойових дій, ворожих прильотів, вважаю, що в тих громадах, де в штатному режимі працюють ради та виконкоми, не вбачається необхідності у прийнятті головою громади рішень з питань, що належать до віддання ради та/чи виконкому. Якщо ж голова все таки наважиться прийняти рішення в означеній ситуації замість ради чи виконкому, то згодом може постати питання щодо правомірності та доцільності прийняття такого рішення. Тому голова громади має бути готовим обгрунтувати доцільність та правомірність прийнятого рішення перед депутатми ради та/чи членами виконкому, якщо таке питання буде включено до порядку денного відповідного колегіального органу місцевого самоврядування.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.