Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня! Відповідно до змін в законі старостинський округ утворюється з кількістю жителів не менш 500 чоловік. Якщо до цих змін в селі з кількістю 460 (за погосподарськими книгами) або ж статистика подає 378 осіб працював затверджений в 2020 р. староста, громада села прагне зберегти та утворити тут старостинський округ. Які можете надати рекомендації з цього приводу? p.s. за однією із ваших відповідей прочитала, що відповідальність за точну кількість жителів несе той, що проводить реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання осіб. Але станом на 01.04.2021 р. в отриманому реєстрі з районного відділу ще інше число в цьому селі зареєстровано. Власне, відомо точно, що проживає більше осіб і реєстр уточнюється із зверненнями громадян села. Отож, що порекомендуєте, щоб в цьому селі утворити старостинський округ? Можливо внести в реєстр більш точні показники для цифри 500? Якщо так, то скільки часу ця цифра повинна зберігатися за даним округом? Дякую. 

Дані щодо кількості жителів мають бути максимально об'єктивними на певну дату (наприклад, на дату підготовки проекту рішення з пояснювальною запискою до нього). Якщо з об'єктивних причин "не дотягує" кількість жителів до 500, варто обґрунтувати, чому утворюється старостинський округ із меншою кількістю жителів. Для цього можна буде використати припис другого речення частини 4 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", який визначив, що "... При утворенні старостинських округів враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток таких старостинських округів та відповідної територіальної громади.".
Простими словами, необхідно буде знайти і покласти в основу обґрунтування у пояснювальній записці ті чинники, які переконають депутатів ради у необхідності/доцільності утворення старостинського округу із меншою кількістю жителів аніж 500.

 • Доброго дня, дозвольте висловить свою думку з вищезазначеної відповіді та запитання.
  У нашій громаді теж є старостинські округи у яких на даний час проживає та зареєстровано менше 500 жителів і враховуючі історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, та думку жителів цих округів ми хочемо зберегти ці округи без переформатування, АЛЕ...
  Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України - органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тобто чи не буде створення старостинських округів з кількістю менше 500 жителів - пряме порушення Закону, в свою чергу дане рішення (якщо за нього проголосують депутати) підпише селищний голова, тим сами саме він буде мати юридичну відповідальність за прийняте рішення, яке може бути скасоване наприклад у судовому порядку за поданням прокуратури.
  І ще, чи буде взагалі чинні посада старости та дії старости старостинського округу з чисельністю жителів менше 500 чоловік відповідно до вимог Закону.
  Також додатково прощу зазначити, що відповідно до Позиції Міністерства розвитку громад та територій України щодо новел Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старости» № 1638-IX – норми ст.54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не містять дискреційних положень, тобто положення Закону необхідно виконувати без будь якого відхилення.
  Дякую!

  • Адміністратор 23.10.2021 - 14:53

   Дякую за досить професійне запитання. Спробую оперативно на його основі підготувати відповідну публікацію та розмістити її найближчими днями у рубриці ФАХОВІ СТАТТІ.

 • Доброго дня! Якщо за погосподарськими книгами в селі зареєстровано 450 чоловік, без реєстрації проживає (по факту) ще більше на 60 чоловік. То чи беруться ці люди до уваги, щоб створити старостинський округ? Дякую.

  • Адміністратор 28.10.2021 - 10:21

   Вважаю, що мають братися до уваги, оскільки такі мешканці є і реальними, і потенційними споживачами усіх послуг, які надає староста жителям ввіреного йому старостинського округу.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.