Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня. Якщо після добровільного приєднання був створений старостинський округ, чи може після проведення виборів у 2020 році цього ж округу не бути? Голова громади зауважила, що законодавством не врегульоване створення старостинських округів, тому в.о. старости звільнили, а нового старосту не призначили тому що не впевнені, що даний старостинський округ буде існувати (населення округу складає 1270 осіб). 

Якщо старостинський округ після добровільного приєднання був створений і належним чином юридично офрмлений відповідним рішенням ради, то сам по собі він  не може кудись подітися. Та обставина, що сьогодні ради громад тимчасово не мають повноваження на утворення старостинських округів, то це жодним чином не позбавляє ради громад затверджувати на посадах старост. Повторюся, але наявність чи відсутність в громаді утворених старостинських округів не є ні умовою, ні підставою для внесення відповідних кандидатур головою в раду для подальшого затвердження. Не усі голови громад зясували це питання і тому дехто з них заявляє, що без утворення старостинських округів вносити кандидатури в раду не буде. Як на мене, то це не позиція тих чи інших голів громад, а результат їх юридичної необізнаності. Жодних перешкод сьогодні для внесення кандидатур на посаду старост і затвердження їх радою не існує. Як кажуть, все решта від лукавого.

 • На першій сесії голова запропонував на посади старост в села де не створені старостинські округи. Депутати затвердили його кандидатури та було прийняте рішення. Але після сесії консультанти з місцевого самоврядування асоціації міст України повідомили нам що ми не мали це робити до створення старостинських округів і наші рішення не законне. Хто правий? І ще питання, чи має право рада прийняти рішення стосовно реорганізації сільських рад що приедналися після виборів 2020 до того як вступе в дію ЗУ 3651-д?

  • Адміністратор 22.11.2020 - 19:22

   Вимушений вкотре звернути увагу на ту обставину, що чинне законодавство не вимагає, щоб старости затверджувалися у попередньо утворені старостинські округи. Якщо названі Вами консультанти мають іншу точку зору, то нехай вони її обґрунтують і наведуть аргументи чому ваші рішення слід вважати незаконними в контексті відповідних норм актів чинного законодавства.
   Що стосується реорганізації, то до набуття чинності проголосованими 17.11.2020 р. змінами до Прикінцевих положень ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" (законопроект № 3651-д) рада не має юридичних підстав для ухвалення відповідного рішення.

 • Я вірно зрозуміла, що поки законопроект 3651-д не набуде чинності, рада не має права на вивільнення працівників приєднаних сільських рад?

  • Адміністратор 23.11.2020 - 10:43

   Так, Ви все вірно зрозуміли.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.